Forum Strona Główna -> PROZA -> Zapomniane marzenia
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Zapomniane marzenia
PostWysłany: 20 Lis 2006 16:49
Gość

 

Zapomniane marzeniaJ

Padał deszcze. Każda jego kropla tworzyła niewielkie strumienie wody, spływające powoli po liściach drzew. Na dworze było już chłodno i mokro. Z czasem i chodniki stawały się opustoszałe. Ludzi nie było już widać. Podobnie rzecz działa się na jednej z ulic, na której mieścił się pewien dom. Jego zewnętrzna strona przypominała charakter monumentalnego zabytku. Natomiast z tyłu mieścił się ogród. Rosły tam przepiękne kwiaty. Był to gmach dwupiętrowy. Jego wnętrze wypełniał szeroki korytarz, połączony ze schodami. Na parterze
mieściła się przestronna jadalnia, dwie świetlice oraz kilka wizytowych pokoi oraz gabinet pani dyrektor. Wyżej znajdowały się pokoje mieszkalne. Były kilkuosobowe. W domu tym mieszkało wiele dzieciaków. W tym też Majka. Jej pokój mieścił się na pierwszym piętrze. Był średniej wielkości, jak pozostałe. Po prawej stronie od
wejścia znajdowało się kilka łóżek które zdawał się obiecywać spokojny sen. Na ścianiewisiało kilka obrazów, pełnych barw i melancholii. Obok stały drewniane szafy, a na półce znajdował się kilka książek i zabawki.. Zaś pośrodku pokoju stał stolik, przy którym ustawione były zwyczajne krzesła. A tuż na parapecie przy oknie znajdowała się doniczka z
kwiatami. Maja miała tylko małą szmacianą lalkę
Dziewczynka lubiła to miejsce, dlatego często w nim przebywała.Zamykała w nim wszystkie swoje myśli. Ale jej strach przyszedł wraz z codziennością. Jej ulubionym zajęciem było patrzenie przez okno. Siedziała przed nim długi czas, przypominając drewnianą lalkę, nie myślała, nie chciała myśleć. W tej postawie zawarła wszystko. Miała brązowe oczy i kręcone włosy. Jasną karnację i dziewczęcą twarz. A przy tym mówiła ściszonym głosem, jakby się bała samej siebie.
Tego dnia również spoglądała za okno. Robiła to nieco inaczej niż dotychczas. Z jej oczu biło światło, a uśmiech stał się parą ramion wyciągniętych ku życiu.To był dzień jej osiemnastych urodzin. Miałam zarazem smutny wyraz twarzy, gdyż wydawał się jej, że ludzie będą pamiętać. Okazało się jednak, że tak nie było. Od rana wszyscy byli
zabiegani.Przychodziło bowiem dużo par i rodzin, pytających o adopcje. Tak się też stało, że musiał dokonać wyboru, chociaż nie spodziewała się tego, że sama będzie musiała zadecydować o swoim dalszym życiu. Wtedy też pojawiło się pytanie o rodziców. Wieczne wspomnienie rodziców stało się stepem rozstania.
Zanim spakowała swoje rzeczy, by mogła odejść, wyszła do ogrodu. Po drodze zobaczyła Dawną piaskownicę. Podeszła do niej, wzięła w dłonie drobne ziarenka piasku i zaczęła przesypywać je z jednej ręki do drugiej. Robiła to tak doskonale, jak doskonałe stały się jej palce.
Otarłszy łzy, poszła po swoje rzeczy. Odchodząc nie wiedział, co to znaczy.Bezskutecznie szukała odpowiedzi. Poczuła tę samą tęsknotę, pojawiając się w Domu Dziecka po raz pierwszy.
Nie wiedziała dokąd pójść.Wałęsając się ulicami, snuła niekończący się monolog.Jej głos dawał się jedynie mierzyć drogą dzielącą pragnienie od spełnienia, rytmem bezlitosnego pośpechu i dręczącego bezruchu.Zachłannie, z nowo obudzioną ciekawością patrzyła na
tłoczących się i rozmawiających głośno ludzi.i Niebo zmieniało się barwami, a wieczorne powietrze fosforyzowało błękitem.
W końcu zatrzymała się w parku.Tam poczuła się przez chwilę naprawdę szczęśliwa.Usiadła na ławce pytając ciszy, jak ma żyć.I to stało się jej żywą odpowiedzią, bo stopy same zaprowadziły ją do Miłości.
Majka jest już dojrzałą kobietą ubraną w brązowy habit z krucyfiksem na piersiach, bo uwierzyła, że ktoś ją na nowo pokochał.
PostWysłany: 20 Lis 2006 16:49
Gość

 

Proszę o szczery komentarz.Bardzo mi na tym zależy!
PostWysłany: 20 Lis 2006 16:52
Gość

 

Dopiero zaczynam swoją przygodę z prozą, ale od czegoś trzeba zacząć, prawda?Jeszcze pracuję nad tym tekstem i dalej je rozwijam, ale chciałam wcześniej znać Wasze zdanie.
Zapomniane marzenia
Forum Strona Główna -> PROZA
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin