Forum Strona Główna -> GIGANCI FILMU -> Alfred Hitchcock
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Alfred Hitchcock
PostWysłany: 24 Sty 2009 11:48
Administrator
ADMIN

 
Dołączył: 28 Maj 2005
Posty: 6577
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Gdańsk

Alfred Hitchcock

[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]


Alfred Joseph Hitchcock (ur. 13 sierpnia 1899 w Londynie, zm. 29 kwietnia 1980 w Los Angeles) – brytyjski reżyser i producent filmowy.Początkowo Hitchcock studiował inżynierię i interesował się projektowaniem. Później, zaintrygowany fotografią, wciągnął się w środowisko filmowe w Londynie w roku 1920. Zajmował się wtedy projektowaniem napisów tytułowych do niemych filmów. W roku 1925 nieomal przez przypadek został reżyserem filmowym.

Jako utalentowany człowiek, działający w nowatorskiej dziedzinie, która miała duży potencjał, szybko zyskał powodzenie. Jego pierwszym ważnym filmem był "Lokator" (The Lodger), który ukazał się w 1926 roku. W filmie tym piękna blondynka zostaje zamordowana, a podejrzenie pada na nowego lokatora z pobliskiego mieszkania. Jest on, jak się okazuje, niewinny.

Filmy Alfreda Hitchcocka często przedstawiają niewinnych ludzi wplątanych w wir niezależnych od nich, niezrozumiałych wydarzeń. Ludzie ci czasami mają na sumieniu drobne, nie związane ze sprawą przewinienia. Filmy Hitchcocka w znacznym stopniu oparte są na poczuciu strachu i pobudzonej wyobraźni, znane są także z charakterystycznego typu humoru.

W filmie "Na równi pochyłej" (z roku 1927) bohaterem jest inny niewinny człowiek, oskarżony o kradzież w szkole i w efekcie tego wyrzucony z własnego domu. Mężczyzna ten ma później romans ze starszą kobietą. W jednej ze scen postarzała twarz jego kochanki skonfrontowana jest z konduktem żałobnym niosącym trumnę ulicą obok. W swych późniejszych filmach Hitchcock łączy seksualną zmysłowość z tematem śmierci.

David Selznick starał się sprowadzić Hitchcocka do Hollywood. Hitchcock zaczął robić filmy w Ameryce, poczynając od "Rebeki" z roku 1940 i pracował tam już przez resztę swojego życia. W filmie tym młoda żona musi się zmagać z dziedzictwem, jakie pozostawiła nieżyjąca pierwsza żona. W amerykańskiej twórczości nadal jest obecny charakterystyczny typ humoru, ale znakiem rozpoznawczym Hitchcocka staje się suspens (utrzymywanie widza w stałym napięciu), ponieważ taka technika bardziej przemawiała do amerykańskiej publiczności.

Alfred Hitchcock często zamieniał widzów swoich filmów w podglądaczy, powodując zamazywanie granicy między poczuciem winy i niewinności. Od czasu do czasu wyrażał to bezpośrednio. W "Oknie na podwórze" (Rear Window) L. B. Jeffries (którego gra James Stewart) podgląda przez większość filmu pewnego człowieka. Lars Thorwald (którego gra Raymond Burr), stając z nim w końcu twarzą w twarz, pyta "Czego ode mnie chcesz?". Burr mógłby o to samo zapytać publiczność...

Film "Okno na podwórze" był wyzwaniem w sensie technicznym, które Hitchcock sobie postawił – został nakręcony w całości z jednego miejsca, a mimo to doskonale potrafi trzymać w napięciu. Powszechnie uważa się, że film ten nakręcono z jednego ujęcia, lub że został zmontowany bez cięć, albo z minimalną ich liczbą. Żadne z tych przypuszczeń nie jest prawdziwe. Film został nakręcony z 10-minutowych ujęć, kilka zmontowań jest widoczne, reszta została ukryta poprzez wypełnienie całego ekranu danym obiektem. Hitchcock używa tego miejsca do zrobienia cięcia i zaczyna następne ujęcie od tego samego miejsca, z którego kamera lub obiekt zaczyna się poruszać.

W dzieciństwie Hitchcock był samotnym, otyłym chłopcem z bujną wyobraźnią. Jako katolik składał co wieczór "spowiedź" z całego dnia swojej matce. Pewnego dnia, będąc już osobą dorosłą i podróżując po Szwajcarii, Hitchcock wyjrzał przez okno i powiedział przyjacielowi – "To najstraszniejszy widok jaki kiedykolwiek widziałem". Przerażony przyjaciel spojrzał i zobaczył tylko księdza otaczającego ramieniem młodego chłopca. Hitchcock wychylił się z okna samochodu i krzyknął: "Uciekaj chłopcze! Ratuj się!"

Dopiero będąc 20-latkiem, już jako uznany reżyser, Hitchcock wypił po raz pierwszy alkohol i wybrał się na randkę. Niektóre jego filmy pokazują mężczyzn, którzy pragną wyzwolić się z przemożnego wpływu ich matek. W filmie "Północ, północny zachód" (North by Northwest) Roger O. Thornhill grany przez Cary Granta jest wyśmiewany przez matkę z powodu utrzymywania, że jest prześladowany przez jakichś podejrzanych morderców. W filmie "Ptaki" (The Birds) bohater grany przez Roda Taylora stara się wyzwolić od dominującej matki, a jego świat jest atakowany przez opętane ptaki. Zabójca z filmu "Szał" (Frenzy) mieszka w domu ze swoją matką. Oczywiście najbardziej znany jest wątek uzależnienia Normana Batesa od matki z filmu "Psychoza".

Bohaterki filmów Hitchcocka to pozornie spokojne blondynki, które początkowo wydają się zachowywać właściwie, ale pod wpływem emocji lub sytuacji reagują zdecydowanie instynktownie, czasem wstępując na drogę przestępstwa. Jak już wspomniano, słynną ofiarą morderstwa w filmie "Lokator" była blondynka. W filmie "39 kroków" gwiazda filmowa Madeleine Carroll zostaje zakuta w kajdanki. Z kolei w filmie Marnie, wspaniała blond kobieta Tippi Hedren okazuje się kleptomanką. W To Catch a Thief piękna blondynka – Grace Kelly gra rolę pięknej milionerki zakochanej we włamywaczu. Zaintrygowana wydarzeniami z życia Thorwalda, Lisa włamuje się do jego mieszkania. W słynnym filmie "Psychoza" Janet Leigh po zrabowaniu 40 tysięcy dolarów ginie z rąk Normana Batesa (Anthony Perkins), którego osobowością zawładnęła chorobliwie zazdrosna matka. Albo, jak to wyraził sam Norman w filmie: "My mother is – what's the phrase? – she isn't really herself today."

Hitchcock uważał, że centralna rola aktorów w filmie jest pozostałością z tradycji teatralnej. Stał się pionierem wykorzystania ruchu i ustawienia kamery, oraz montażu w celu poszerzania możliwości sztuki filmowej.

Zasługą Hitchcocka było zdecydowane wprowadzenie prymatu suspensu nad tradycyjnymi zwrotami akcji. W innych filmach reżyserzy atakują widza dramatycznymi zwrotami akcji, natomiast Hitchcock pokazuje widowni to, czego bohaterowie jeszcze nie wiedzą i następnie w sposób mistrzowski buduje napięcie wokół wydarzeń prowadzących postaci filmu do odkrycia, co się wydarzyło i dlaczego.

Hitchcock był dumny ze swojej umiejętności potęgowania napięcia. Pewnego razu, na lotnisku we Francji, podejrzliwy celnik oglądając paszport Hitchcocka, w którym zapisano jako zawód – producent, zapytał zaczepnie: "A cóż też Pan produkuje?". "Strach" – odpowiedział reżyser.

Hitchcock uwielbiał jedzenie. Jedno z jego niezrealizowanych zamierzeń filmowych, to sfilmowanie całego dnia z życia miasta poprzez pryzmat kulinarny – jak pożywienie jest sprowadzane, przyrządzane i spożywane, a potem jak to, co z niego zostaje, ląduje w ściekach. Jeden z filmów Hitchcocka był osadzony w części Londynu, gdzie handlowało się żywnością. Zabójca i jedna z jego ofiar znaleźli się w pewnej części filmu w ciężarówce przewożącej worki ziemniaków.

Kiedyś pod koniec przyjęcia, gdzie słabo karmili, przyjmująca go obiadem dama powiedziała: "Mam szczerą nadzieję, że wkrótce spotkamy się na następnym obiedzie". Na co Hitchcock odpowiedział: "Ależ oczywiście. Może już za chwilę."

Wątki osobiste są w największym stopniu obecne w filmach Notorious i "Zawrót głowy" – oba dotyczą chorobliwej obsesji mężczyzn, którzy chcą kierować kobietami.

"Zawrót głowy" bardziej bezpośrednio i szczegółowo dotyka zainteresowania Hitchcocka relacją między seksem i śmiercią. Bohaterka grana przez Kim Novak jest bardzo ponętną blondynką i choć mężczyzna grany przez Jamesa Stewarta wie, że jest ona współwinną morderstwa, to zakochuje się w niej. Ona odwzajemnia jego miłość. W dalszej części filmu odczuwa on zaciętą potrzebę kierowania zachowaniami swej kochanki.

Chociaż scenarzyści współpracujący z Hitchcockiem przyczyniali się do urzeczywistniania jego pomysłów na ekranie, to jednak rzadko byli przez niego właściwie doceniani. Wielu utalentowanych twórców, włączając Raymonda Chandlera, nie bardzo mogło poczuć się jako równorzędni Hitchcockowi.

Kiedyś Hitchcock powiedział: "Pisarz i ja planujemy cały scenariusz w najdrobniejszych szczegółach i kiedy jest gotowy, pozostaje tylko nakręcić film. Ale dopiero w studiu filmowym zaczyna się okres podejmowania trudnych decyzji. Tak naprawdę, to tylko pisarz ma łatwość w kształtowaniu postaci, ponieważ nie musi się użerać z aktorami i tą całą resztą." Hitchcock często krytykował swoich aktorów i aktorki, np. spostponował rolę Kim Novak w "Zawrocie głowy", a także (co przeszło do historii) stwierdził, że aktorów trzeba traktować jak bydło.

W większości filmów przez niego stworzonych, na krótką chwilę pojawiał się także on sam – wsiadający do autobusu, jako przechodzień przed sklepem, osoba przechodząca przez podwórko, czy w reklamie prasowej. Wyszukiwanie tych scen jest popularną rozrywką. Na ten temat powstają książki i liczne strony internetowe.

Alfred Hitchcock długo nie był ceniony przez krytyków filmowych. Sytuacja ta zmieniła się pod koniec lat 50. wraz z narodzinami francuskiej nowej fali filmowej, której twórcy uznali go za swojego mistrza, a François Truffaut przeprowadził głośny wywiad-rzekę z Hitchcokiem i wydał go w formie książki.

Oprócz "Rebeki" żaden z jego filmów nie zdobył Oscara za najlepszy film. Jako producent Hitchcock otrzymał jedną nominację do Oskara za najlepszy film ("Podejrzenie"). Uzyskał 5 nominacji w kategorii najlepszy reżyser: "Rebeka", "Łódź ratunkowa", Spellbound, "Okno na podwórze" i "Psychoza". W 1968 roku otrzymał Nagrodę im. Irvinga G. Thalberga, przyznawaną przez Amerykańską Akademię Filmową wybitnym producentom.

[link widoczny dla zalogowanych].


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Administrator dnia 24 Sty 2009 21:55, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: 24 Sty 2009 11:49
Administrator
ADMIN

 
Dołączył: 28 Maj 2005
Posty: 6577
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Gdańsk

FILMOGRAFIA

Director:

* 1970s
* 1960s
* 1950s
* 1940s
* 1930s
* 1920s

1. Family Plot (1976)
2. Frenzy (1972)

3. Topaz (1969)
4. Torn Curtain (1966)
5. Marnie (1964)
6. The Birds (1963)

PTAKI (The Birds; 1963)

[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

... aka Alfred Hitchcock's The Birds (UK: complete title)

7. "The Alfred Hitchcock Hour" (1 episode, 1962)
- I Saw the Whole Thing (1962) TV episode
8. "Alfred Hitchcock Presents" (17 episodes, 1955-1961)
- Bang! You're Dead (1961) TV episode
- The Horse Player (1961) TV episode
- Mrs. Bixby and the Colonel's Coat (1960) TV episode
- The Crystal Trench (1959) TV episode
- Arthur (1959) TV episode
(12 more)
9. Psycho (1960)

PSYCHOZA (Psycho; 1960)

[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

10. "Startime" (1 episode, 1960)
- Incident at a Corner (1960) TV episode

11. North by Northwest (1959)

PÓŁNOC PÓŁNOCNY ZACHÓD (North by Northwest; 1959)

[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
... aka Alfred Hitchcock's North by Northwest (USA: complete title)

12. Vertigo (1958)
... aka 'Vertigo' (USA: poster title)
... aka Alfred Hitchcock's Vertigo (USA: complete title)
13. "Suspicion" (1 episode, 1957)
- Four O'Clock (1957) TV episode
14. The Wrong Man (1956)
15. The Man Who Knew Too Much (1956)
16. The Trouble with Harry (1955)
17. To Catch a Thief (1955)
... aka Alfred Hitchcock's To Catch a Thief (USA: complete title)
18. Rear Window (1954)
... aka Alfred Hitchcock's Rear Window (USA: complete title)
19. Dial M for Murder (1954)
... aka Alfred Hitchcock's Dial M for Murder (USA: complete title)
20. I Confess (1953)
... aka Alfred Hitchcock's 'I Confess!' (USA: promotional title)
21. Strangers on a Train (1951)
... aka Alfred Hitchcock's Strangers on a Train (USA: complete title)
22. Stage Fright (1950)

23. Under Capricorn (1949)
24. Rope (1948)
... aka Alfred Hitchcock's Rope (USA: complete title)
25. The Paradine Case (1947)
26. Notorious (1946)
... aka Alfred Hitchcock's Notorious (USA: complete title)
27. Spellbound (1945)
... aka Alfred Hitchcock's Spellbound (USA: promotional title)
28. Watchtower Over Tomorrow (1945) (uncredited)
29. Lifeboat (1944)
30. Aventure malgache (1944)
... aka Alfred Hitchcock's Aventure malgache
... aka Madagascar Landing
31. Bon Voyage (1944)
32. Shadow of a Doubt (1943)
33. Saboteur (1942)
34. Suspicion (1941)
35. Mr. & Mrs. Smith (1941)
36. Foreign Correspondent (1940)
37. Rebecca (1940)

38. Jamaica Inn (1939)
39. The Lady Vanishes (1938)
40. Young and Innocent (1937)
... aka The Girl Was Young (USA)
41. Sabotage (1936)
... aka I Married a Murderer (USA: reissue title)
... aka Sabotage (USA)
... aka The Hidden Power
... aka The Woman Alone (USA)
42. Secret Agent (1936)
... aka Laugh Track: Secret Agent (USA: video title (redubbed comic version))
43. The 39 Steps (1935)
44. Waltzes from Vienna (1934)
45. The Man Who Knew Too Much (1934)
46. Number Seventeen (1932)
... aka Number 17 (USA)
47. Rich and Strange (1931)
... aka East of Shanghai (USA)
48. Mary (1931)
49. The Skin Game (1931)
50. Murder! (1930)
51. Juno and the Paycock (1930)
... aka The Shame of Mary Boyle (USA)
52. An Elastic Affair (1930)
53. Elstree Calling (1930) (some sketches)

54. The Manxman (1929)
55. Blackmail (1929)
56. Sound Test for Blackmail (1929)
57. Champagne (1928)
58. The Farmer's Wife (1928)
59. Easy Virtue (1928)
60. Downhill (1927)
61. The Ring (1927/I)
62. The Lodger (1927)
... aka The Case of Jonathan Drew
... aka The Lodger: A Story of the London Fog (UK: long title)
63. The Mountain Eagle (1926)
64. The Pleasure Garden (1925)
... aka Irrgarten der Leidenschaft (Germany)
65. Always Tell Your Wife (1923) (uncredited)
66. Number 13 (1922) (unfinished)

Actor:

* 1970s
* 1960s
* 1950s
* 1940s
* 1930s
* 1920s

1. Family Plot (1976) (uncredited) .... Silhouette at office of Vital Statistics
2. Frenzy (1972) (uncredited) .... Spectator at opening rally

3. Topaz (1969) (uncredited) .... Man in wheelchair at airport
4. Torn Curtain (1966) (uncredited) .... Man in hotel lobby with baby
5. Marnie (1964) (uncredited) .... Man leaving office
6. The Birds (1963) (uncredited) .... Man walking dogs out of pet shop
... aka Alfred Hitchcock's The Birds (UK: complete title)
7. Psycho (1960) (uncredited) .... Man in Cowboy Hat

8. North by Northwest (1959) (uncredited) .... Man Who Misses Bus
... aka Alfred Hitchcock's North by Northwest (USA: complete title)
9. Vertigo (1958) (uncredited) .... Man walking past Elster's office
... aka 'Vertigo' (USA: poster title)
... aka Alfred Hitchcock's Vertigo (USA: complete title)
10. The Wrong Man (1956) (voice) (uncredited) .... Prologue narrator
11. The Man Who Knew Too Much (1956) (uncredited) .... Man in Morocco Marketplace
12. The Trouble with Harry (1955) (uncredited) .... Man walking past Sam's outdoor exhibition
13. To Catch a Thief (1955) (uncredited) .... Man sitting next to John Robie on bus
... aka Alfred Hitchcock's To Catch a Thief (USA: complete title)
14. Rear Window (1954) (uncredited) .... Man winding clock in songwriter's apartment
... aka Alfred Hitchcock's Rear Window (USA: complete title)
15. I Confess (1953) (uncredited) .... Man crossing the top of long staircase
... aka Alfred Hitchcock's 'I Confess!' (USA: promotional title)
16. Strangers on a Train (1951) (uncredited) .... Man boarding train carrying a double bass
... aka Alfred Hitchcock's Strangers on a Train (USA: complete title)
17. Stage Fright (1950) (uncredited) .... Man Staring at Eve on Street

18. Under Capricorn (1949) (uncredited) .... Man at Governor's Reception
19. Rope (1948) (uncredited) .... Man walking in street after opening credits
... aka Alfred Hitchcock's Rope (USA: complete title)
20. The Paradine Case (1947) (uncredited) .... Man carrying cello case
21. Notorious (1946) (uncredited) .... Man Drinking Champagne at Party
... aka Alfred Hitchcock's Notorious (USA: complete title)
22. Spellbound (1945) (uncredited) .... Man leaving elevator
... aka Alfred Hitchcock's Spellbound (USA: promotional title)
23. Shadow of a Doubt (1943) (uncredited) .... Man on Train Playing Cards
24. Suspicion (1941) (uncredited) .... Man mailing letter
25. Mr. & Mrs. Smith (1941) (uncredited) .... Man passing David Smith on Street
26. Foreign Correspondent (1940) (uncredited) .... Man with newspaper on street
27. Rebecca (1940) (uncredited) .... Man outside phone booth

28. The Lady Vanishes (1938) (uncredited) .... Man in London Railway Station
29. Young and Innocent (1937) (uncredited) .... Reporter/Photographer outside Magistrates Court
... aka The Girl Was Young (USA)
30. The 39 Steps (1935) (uncredited) .... Littering man near music hall
31. Murder! (1930) (uncredited) .... Man on Street

32. Blackmail (1929) (uncredited) .... Man on subway
33. Easy Virtue (1928) (uncredited) .... Man with stick near tennis court
34. The Lodger (1927) (uncredited) .... Extra in newspaper office
... aka The Case of Jonathan Drew
... aka The Lodger: A Story of the London Fog (UK: long title)

Writer:

* 2000s
* 1990s
* 1940s
* 1930s
* 1920s

1. Gas (2006) (story)
2. Don't Give Me the Finger (2005) (play) (as Sir Alfred Hitchcock)

3. Lifepod (1993) (TV) (short story)

4. Notorious (1946) (screenplay contributor) (uncredited)
... aka Alfred Hitchcock's Notorious (USA: complete title)
5. Forever and a Day (1943) (uncredited)
... aka The Changing World (USA: alternative title)
6. Saboteur (1942) (story) (uncredited)

7. Number Seventeen (1932) (scenario)
... aka Number 17 (USA)
8. Rich and Strange (1931) (adaptation)
... aka East of Shanghai (USA)
9. The Skin Game (1931) (adaptation)
10. Murder! (1930) (adaptation)
11. Juno and the Paycock (1930) (adaptation)
... aka The Shame of Mary Boyle (USA)

12. Blackmail (1929) (adaptation)
13. Champagne (1928) (writer)
14. The Farmer's Wife (1928) (uncredited)
15. The Ring (1927/I) (written by)
16. Prinzessin und der Geiger, Die (1925) (writer)
17. The Passionate Adventure (1924) (writer)
18. The Prude's Fall (1924) (writer)
19. The White Shadow (1923) (writer)
20. Woman to Woman (1923) (writer)

Miscellaneous Crew:

* 1930s
* 1920s

1. Sanders of the River (1935) (director of the first stages) (uncredited)

2. The Man from Home (1922) (title designer)
3. The Spanish Jade (1922) (title designer)
4. Love's Boomerang (1922) (title designer)
5. Tell Your Children (1922) (title designer)
6. Three Live Ghosts (1922) (title designer) (uncredited)
7. The Bonnie Brier Bush (1921) (title designer)
8. Dangerous Lies (1921) (title designer)
9. The Princess of New York (1921) (title designer)
10. The Mystery Road (1921) (title designer)
11. Appearances (1921) (title designer)
12. The Great Day (1921) (title designer)
13. The Call of Youth (1921) (title designer)

Art Director:

1. Prinzessin und der Geiger, Die (1925)
2. The Passionate Adventure (1924)
3. The Prude's Fall (1924)
4. The White Shadow (1923)
5. Woman to Woman (1923)
6. The Man from Home (1922)
7. The Spanish Jade (1922)
8. Tell Your Children (1922)
9. Three Live Ghosts (1922)

Second Unit Director or Assistant Director:

1. Prinzessin und der Geiger, Die (1925) (assistant director)
2. The Passionate Adventure (1924) (assistant director)
3. The Prude's Fall (1924) (assistant director)
4. The White Shadow (1923) (assistant director)
5. Woman to Woman (1923) (assistant director)

Editor:

* 1940s
* 1920s

1. Target for Tonight (1941) (US version) (uncredited)
2. Men of the Lightship (1940) (US version) (uncredited)

3. The White Shadow (1923)

Thanks:

* 1990s
* 1970s

1. As Long As He Lives (1998) (dedicatee)
2. Running Time (1997) (special thanks)

3. High Anxiety (1977) (dedicated to: the Master of Suspense)

Self:

* 2000s
* 1980s
* 1970s
* 1960s
* 1950s
* 1940s
* 1920s

1. 'Mord!' in zwei Sprachen: Alfred Hitchcock im Gespräch mit François Truffaut, Ein (2006) (V) (voice) (archive sound) .... Himself

2. The American Film Institute Salute to James Stewart (1980) (TV) .... Himself

3. The American Film Institute Salute to Alfred Hitchcock (1979) (TV) .... Himself
4. "CBS: On the Air" (1978) (mini) TV mini-series .... Himself
5. NBC: The First Fifty Years - A Closer Look, Part Two (1978) (TV) .... Himself
6. The 29th Annual Primetime Emmy Awards (1977) (TV) .... Himself - Presenter
7. "The Tomorrow Show" .... Himself (1 episode, 1974)
... aka Tomorrow (USA: short title)
... aka Tomorrow Coast to Coast (USA: new title)
- Episode dated 23 December 1974 (1974) TV episode .... Himself
8. The 46th Annual Academy Awards (1974) (TV) .... Himself - Presenter: Jean Hersholt Humanitarian Award
9. The Men Who Made the Movies: Alfred Hitchcock (1973) (TV) .... Himself
10. "V.I.P.-Schaukel" .... Himself (1 episode, 1972)
- Episode #2.4 (1972) TV episode .... Himself
11. "The Dick Cavett Show" .... Himself (1 episode, 1972)
- Alfred Hitchcock (1972) TV episode .... Himself
12. "Film Night" .... Himself (1 episode, 1972)
- The Master of Suspense (1972) TV episode .... Himself

13. "London aktuell" .... Himself (1 episode, 1969)
- Episode #1.1 (1969) TV episode .... Himself
14. Hollywood: The Selznick Years (1969) (TV) .... Himself
15. The 40th Annual Academy Awards (1968) (TV) .... Himself (Thalberg Award Recipient)
16. "The Alfred Hitchcock Hour" .... Himself - Host (92 episodes, 1962-1965)
- Off Season (1965) TV episode .... Himself - Host
- Night Fever (1965) TV episode .... Himself - Host
- The Second Wife (1965) TV episode .... Himself - Host
- The Monkey's Paw--A Retelling (1965) TV episode .... Himself - Host
- The World's Oldest Motive (1965) TV episode .... Himself - Host
(87 more)
17. "Telescope" .... Himself (1 episode, 1964)
- A Talk with Hitchcock (1964) TV episode .... Himself
18. "Alfred Hitchcock Presents" .... Himself - Host / ... (268 episodes, 1955-1962)
- Where Beauty Lies (1962) TV episode .... Himself - Host
- The Big Kick (1962) TV episode .... Himself - Host
- First Class Honeymoon (1962) TV episode .... Himself - Host
- The Children of Alda Nuova (1962) TV episode .... Himself - Host
- The Twelve Hour Caper (1962) TV episode .... Himself - Host
(263 more)

19. "Tactic" (1959) TV series .... Himself
20. "Cinépanorama" .... Himself (1 episode, 1956)
- Episode dated 27 July 1956 (1956) TV episode .... Himself
21. "Lux Video Theatre" .... Himself - Intermission Guest (1 episode, 1956)
- The Night of January Sixteenth (1956) TV episode .... Himself - Intermission Guest
22. "The Red Skelton Show" .... Himself (1 episode, 1955)
- Episode dated 8 March 1955 (1955) TV episode .... Himself
23. "What's My Line?" .... Mystery Guest #2 (1 episode, 1954)
- Episode #5.53 (1954) TV episode .... Mystery Guest #2

24. Show Business at War (1943) .... Himself
... aka The March of Time Volume IX, Issue 10
25. Picture People No. 10: Hollywood at Home (1942) .... Himself

26. Sound Test for Blackmail (1929) .... Himself

Archive Footage:

1. Spine Tingler! The William Castle Story (2007) .... Himself
2. Cámara negra. Teatro Victoria Eugenia (2007) (TV) .... Himself
3. Who Is Norman Lloyd? (2007)
4. "British Film Forever"
- Guns, Gangsters and Getaways: The Story of the British Crime Thriller (2007) TV episode .... Himself
5. Cannes, 60 ans d'histoires (2007) (TV) .... Himself
6. Rick Stein in du Maurier Country (2007) (TV) (uncredited) .... Himself
7. "Hoge bomen: Pioniers"
- Simon van Collem (2007) TV episode .... Himself
8. Interactive Film Quiz (2006) (VG) (uncredited) .... Himself
9. Hitchcocked! (2006) (TV) .... Himself
10. Billy Wilder Speaks (2006) (TV) .... Himself
11. Silent Britain (2006) (TV) .... Himself
12. Un écran nommé désir (2006) (TV) .... Himself
13. Coming Attractions: The History of the Movie Trailer (2006) .... Himself
14. The Sky Is Falling: Making 'The War of the Worlds' (2005) (V) .... Photo
15. Cineastes en acció (2005) (uncredited) .... Himself
16. Shepperton Babylon (2005) (TV) .... Himself
17. Personal History: Foreign Hitchcock (2004) (V) .... Himself
18. The Hitchcocks on Hitch (2004) (V) .... Himself
19. Cary Grant: A Class Apart (2004) (TV) .... Himself (1966 interview)
20. Fantôme d'Henri Langlois, Le (2004)
21. 101 Biggest Celebrity Oops (2004) (TV) .... Himself - #85: Psycho: The Remake
22. Fantástico 30 Anos - Grandes Reportagens (2004) (V) .... Himself
23. Reel Radicals: The Sixties Revolution in Film (2002) (TV) (uncredited) .... Himself (Psycho (1960) trailer footage)
24. Who Is Alan Smithee? (2002) (TV) (uncredited) .... Himself
25. Hitchcock: Alfred the Great (2001) (TV) (uncredited) .... Himself
26. "Legends"
- Alfred Hitchcock (2001) TV episode .... Himself
27. The Story of 'Frenzy' (2001) (V) .... Himself
28. Plotting 'Family Plot' (2001) (V) .... Himself
29. The Trouble with Harry Isn't Over (2001) (V) .... Himself
30. Screenwriter John Michael Hayes on 'Rear Window' (2001) (V) (uncredited) .... Himself
31. "Cinéma, de notre temps"
- Le loup et l'agneau - Ford et Hitchcock (2001) TV episode .... Himself
32. The Trouble with Marnie (2000) (TV) .... Himself
33. 'Rear Window' Ethics: Remembering and Restoring a Hitchcock Classic (2000) (V) .... Himself
34. All About 'The Birds' (2000) (V) .... Himself
35. Hitchcock: Shadow of a Genius (1999) (TV) .... Himself
36. Hitchcock: The Early Years (1999) (V) .... Himself
37. "The 20th Century: A Moving Visual History" (1999) (mini) .... Himself
38. Reputations: Alfred Hitchcock (1999) (TV) .... Himself
39. "American Masters"
- Hitchcock, Selznick and the End of Hollywood (1998) TV episode .... Himself
40. The Best of Hollywood (1998) (TV) .... Himself
41. Obsessed with Vertigo (1997) (TV) .... Himself - Photo
42. The Making of 'Psycho' (1997) (V) .... Himself
43. "Cinema Europe: The Other Hollywood" (1995) .... Himself
44. "Tales from the Crypt"
- You, Murderer (1995) TV episode .... Himself
45. Jack the Ripper: The Final Solution (1995) (V) .... Himself
46. Citizen Langlois (1994) .... Himself
47. "Alfred Hitchcock Presents"
- South by Southeast (1989) TV episode .... Himself - Host
- My Dear Watson (1989) TV episode .... Himself - Host
- Diamonds Aren't Forever (1989) TV episode .... Himself - Host
- Romance Machine (1989) TV episode .... Himself - Host
- In the Name of Science (1989) TV episode .... Himself - Host
(56 more)
48. Terror in the Aisles (1984) .... Himself
49. Ingrid (1984) .... Himself
50. Margret Dünser, auf der Suche nach den Besonderen (1981) (TV) .... Himself


Za:

[link widoczny dla zalogowanych]

.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 08 Lut 2009 2:14
Gość

 

z ciekawostek, to taka, że Hitchcock ponoc w kazdym filmie pojawia się w drobnych epizodach- taki myk koneserski. Miałe też upodobanie do zegarów
Wink
PostWysłany: 14 Cze 2009 19:30
Karolina Grządziel
Rada Strasznych

 
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 88
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

a i sygnował swoim nazwiskiem cykl filmów mini-fabularnych , które teraz wydawane są w formie kolekcjonerskiej, polecam z całego serca taki np film 'była sobie staruszka' miód malina Wink, a będzie tego sporo coś około 60 czy jakoś tak


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 14 Cze 2009 19:33
Administrator
ADMIN

 
Dołączył: 28 Maj 2005
Posty: 6577
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Gdańsk

ja jezdem taki stary, że widziałem je w telewizorku czarno-białym w latach 60 Smile He, he...


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 14 Cze 2009 19:42
Karolina Grządziel
Rada Strasznych

 
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 88
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

ale miałeś fajnio !! ja w tej materii nadrabiam

z jego dłuższych pełnometrażowych widziałam ostatnio 'Doczekać zmroku' z Hepburn, urokliwy

p.s: poprawiłam Wink


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Karolina Grządziel dnia 25 Cze 2009 8:46, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: 14 Cze 2009 19:47
Administrator
ADMIN

 
Dołączył: 28 Maj 2005
Posty: 6577
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Gdańsk

Pannica,

sie ona zwie Hepburn;

- 1967: Doczekać zmroku (Wait Until Dark) jako Susy Hendrix.

A dla mnie onaż była do bani w Śniadaniu u Tiffany'ego no, ale chodzi o Alfreda a nie o te chude babine Smile


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Alfred Hitchcock
Forum Strona Główna -> GIGANCI FILMU
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin